Projekt v médiích

Česko hledá budoucnost v Hyde Parku

Petr Lebeda, ředitel analytického centra Glopolis, byl hostem pořadu České televize Hyde Park, kde představil projekt Česko hledá budoucnost.

 

 

Celý záznam vystoupení Petra Lebedy naleznete zde:

Petr Lebeda - Hyde Park (12.3.2012)

Výběr reakcí z facebookové stránky Hyde Parku:

Byl velmi dobrej, snažil se mít nadhled, který mnoho Čechů nemá. Měl odvahu připomenout, jak je politika důležitá pro řešení problémů, na které mají lidé různé názory. Všichni na to dneska pro samou naštvanost na politiku zapomínáme. Říkal věci, které dnes nikdo nechce slyšet. Kdyby křičel, jak všichni politici kradou a je třeba je vyházet dostal by 73 % plus. Ale až jednou někdo takto proti politice vystoupí, bude slibovat jedinou věc: pořádek:-(

Projev jako vystřižený z Havlových absurdních her - newspeak, kterému nerozumí, plácání. Vrchol všeho byl: "Chtělo by zapracovat na lepší formulaci informovanosti otázky" (pokud ten citát trochu komolím, omlouvám se). Myslel jsem, že přijde progresivní mladý člověk, který bude mít na věc názor, bude formulovat své odpovědi. Stydím se za něj.

Ten chlap toho nakecal...Pokud se pan Takáč ptal na potřebu dnešních lidí,tak znám mnohem jednodušší odpověď: Sociální jistoty.

Podle mého skromného názoru je potřebou lidí "žít". A proto se na tuto otázku nedá jednoduše odpovědět. Každý to má zkrátka jinak. Rozumím proto odpovědi pana Lebedy.

 

kalendář

No events

facebook

novinky emailem

partneři

Glopolis

 

Heinrich Böll Stiftung

 

Green European Foundation