aktuálně

Vysoké školství

Mají VŠ v ČR připravovat občany na úspěch v současné společnosti, či mají být VŠ centra rozvíjení alternativních strategií kvalitního života? Je role VŠ jako garantů konkurenceschopnosti slučitelná s jejich rolí garanta demokracie? Lze studenty vést současně k úspěchu na mezinárodním trhu a hodnotám demokratického systému?

 

 

Ptá se Jan Sládek, autor úvodní studie k problematice vysokého školství, kteoru můžete stáhnout ve formátu PDF nebo WORD.

 
Pokud byste rádi zaslali autorům textu Vaší reakci a zapojili se tak do procesu vznikajících tezí a argumentů, kontaktujte prosím ko-ordinátora projektu Šádího Shanaáha na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dílčí studie nejsou ucelené akademické studie, ale výchozí texty, na jejichž základě se odvíjejí setkání expertů u kulatých stolů a jiné diskuze v rámci projektu. Slouží jako podkladové materiály pro konečnou studii, jež bude zveřejněna v roce 2013. Před publikací této závěrečné studie bude zahájena veřejná oponentura hlavních tezí, např. formou veřejných slyšení.

kalendář

No events

facebook

novinky emailem

partneři

Glopolis

 

Heinrich Böll Stiftung

 

Green European Foundation